opracowanie graficzne Piotr Serwacki
powered by asis.pl
Warszawa • tel.: 601 25 67 78 • e-mail: piotr@serwacki.pl
Łącząc moje zamiłowanie do fotografowania dzieci (patrz „galeria dzieci”) z potrzebami innych osób oferuję wykonanie zdjęć w gronie rodzinnym. Są to sesje zdjęciowe, które możemy wspólnie kształtować. Dobór fotografowanych osób zależy oczywiście wyłącznie od Państwa. Najczęściej są to zdjęcia wykonanie w gronie najbliższych - rodzice i dzieci, ale czasami z udziałem większej ilości osób jak np. dziadkowie, ciotki, wujkowie, dalsze rodzeństwo i przyjaciele. Zawsze służę poradą gdyż posiadane doświadczenie pozwala mi na przewidzenie efektów, jakie można uzyskać podczas organizowanej sesji zdjęciowej.

Na zdjęcia takie umawiam się zazwyczaj w dni wolne od pracy, gdyż wczesna pora dnia sprzyja dobremu humorowi szczególnie najmłodszych uczestników sesji. Trzeba się liczyć z tym, że sesje takie nie trwają krótko. Wymagają zazwyczaj długiego obserwowania, wykonania dużej ilości rozmaitych ujęć, ciągłej zmiany miejsca i cierpliwości. Ze względu na najmłodsze dzieci robione są przerwy związane z rytmem ich codziennych zwyczajów - pór spania i karmienia.

Miejsce wybierane jest zazwyczaj przez Państwa, jednak również w tym wypadku służę poradą i doświadczeniem. Zdjęcia mogą być wykonane w domu, w parku, na działce, placu zabaw i każdym innym wymarzonym miejscu.

Używam obiektywów o zakresie ogniskowych od 17 do 800 mm, które pozwalają na zarejestrowanie każdego wartego uwiecznienia momentu niezależnie od ilości miejsca jakim dysponuję podczas sesji. Umożliwiają również fotografowanie z większej odległości pozwalając na uchwycenie nieskrępowanych obecnością fotografa zachowań obserwowanych osób.